Jak zabezpieczyć ekran telefonu, czyli szkło hartowane kontra folia

CHARIZM ADMIN 25 sie, 2018 Root 0 Odsłon: 127

Od pewnego czasu trwa zacięta batalia między tym, która opcja jest najlepsza.Folia ochronna

Rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór folii ochronnych, które różnią się od siebie ceną, strukturą, grubością i efektem połysku lub matu. Dobierając folię musisz zwrócić uwagę na jej kształt oraz dopasowanie do ekranu ­ w wielu przypadkach folie są po prostu źle dokrojone, przez co mogą one nachodzić na przedni głośnik, co źle wypływa na jakość słyszanego dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Wiele folii zniekształca także wyświetlany obraz, po aplikacji tego zabezpieczenia obraz na ekranie stawał się mniej wyrazisty, kolory traciły swoją barwę i nasycenie. Często kąt widzenia zmniejszał się do minimum, co w szczególności jest odczuwalne podczas jazdy samochodem w słoneczny dzień z włączoną nawigacją. Folia ochronna bardzo szybko ulega uszkodzeniom mechanicznym, lekkie "zadarcie" materiału kończyło się przymusem wcześniejszej wymiany folii na nową, ponieważ tworzyła się pod nią niezliczona ilość pęcherzyków powietrza, a pod folię wdziera się kurz i brud. Wymiana foli jest bardzo prosta i niedroga, więc jeśli chcemy możemy zaopatrzyć się w kilka sztuk i zmieniać je co jakiś czas.

Szkło hartowane

W tym przypadku rynek nie rozpieszcza nas pod względem wachlarzu rodzai szkieł, które w każdym przypadku jest takie samo, a różni się jedynie kształtem, który dla każdego smartfona jest inny. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu szkła.
Pierwsze, co rzuca nam się w oczy po rozpakowaniu szkła, to jego grubość (ok. 0,3 mm) oraz sztywność, dzięki której łatwiej jest nam go założyć na ekran smartfona. Do każdego szkła otrzymujemy szmatkę, którą usuwamy z ekranu zabrudzenia oraz tłuste ślady po palcach, pomoże ona nam w późniejszym etapie do idealnego spasowania szkła z ekranem. Warto wspomnieć, że pod szkło nie dostanie się powietrze oraz kurz. Kolejnymi atutami, które przeważają za wyborem szkła hartowanego jest jego ogromna wytrzymałość na uderzenia i zarysowania oraz idealne dopasowanie do ekranu urządzenia ­ jest ono docięte co do milimetra. Szkło hartowane nie wpływa na widziany przez nas obraz ,pozostaje on taki sam, nie jest w żaden sposób zniekształcony.

Ważny aspektem przy zakupie szkła jest również skala jego twardości, która jest ustalana według Mohsa.

  • 1H Powierzchnię w łatwy sposób można zarysować paznokciem.

  • 2H Powierzchnię daje się zarysować paznokciem.

  • 3H Powierzchnię można zarysować w łatwy sposób uzywając miedzianego drutu.

  • 4H Powierzchnię można łatwo zarysować przy pomocy noża.

  • 5H Powierzchnię z trudem zarysujemy nożem.

  • 6H Powierzchnia zarysuje się ostrymi narzędziami ze stali (przy użyciu pilnika).

  • 7H Powierzchnia jest tak twarda, że można nim zarysować szkło.

  • 8H Powierzchnia jest tak twarda, że z łatwością zarysuje szkło.

  • 9H Powierzchnię jest tak twarda, że może przeciąć szkło, a sam może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym.

  • 10H Powierzchnię jest tak twarda, że można go zarysować jedynie diamentem.


Korzystając z tej skali należy wybrać szkło hartowane na wyświetlacz telefonu z minimum oznaczenia 8H i 9H.

W tej samej kategorii

Podobne wg tagów

Komentarze

Zostaw komentarz